Malta – megality, záhadné koleje a koupání 2017

17-06-malta-u17-06-malta-u

Malta – Gozo: Tajemství megalitů, kamenných kolejí a koupání

Termín: 2 – 10. 6. 2017
Cena: 23.000 Kč / 835 €

Maltské megalitické chrámy, záhadné koleje, energie minulosti, koupání

Počet míst je omezený (10-12). Pokud máte zájem je potřeba jednat co nejdříve. Začátek června je na Maltě sezóna v plném proudu a ubytování ve stylových farmhausech bývá rezervované z celého světa již nyní. Také ceny letenek budou stoupat.  Přihláška ke stažení →

Program zájezdu je unikátní. Ubytování se snídaní je na Gozu v tradičním 300 let starém kamenném domě s bazénem a stylovým vybavením. Dúm e vybaven velkou kuchyní s plným vybavením. V ceně pobytu jsou 2 výlety.
 MAlta-tejemné megalitické chrámy

Program

Odlet z Prahy na Maltu a zpět:
1.den:  přílet na Maltu, transfer do přístavu, trajekt na ostrov Gozo, ubytování.
2. den: Celodenní výlet po ostrově Gozo
3. den: volno, koupání
4. den: Celodenní výlet po ostrově Malta
5. den: volno, koupání
6. den: celodenní lodní výlet kolem ostrova Gozo (fakultativně)
7. den: volno, koupání
8. den: transfer na letiště, odlet do Prahy

V ceně: Letecká doprava, transfery, 7x ubytování, 2x výlet, průvodce.

Záhadné maltské koleje - Cart Ruts.

Celodenní výlet po ostrově Gozo (v ceně)
Navštívíme například megalitický chrám Ggantija a záhadné kamenné koleje – Cart Ruts v Sannatu a nad Dwejrou. Zejména na Gozu existují megality pro běžného turistu neznámé. Pokud budete chtít, ukážeme vám kde jsou. Uvidíte rozlehlé pobřežní solné pánve a přírodní unikát mořské oko a azurové okno v Dwejře. Majestátní kostel Ta Pinu je označován jako druhé Lourdy pro mnohá zázračná uzdravení.Ukážeme vám místo, kde působí pozitivní energie. Od kostela vede, na vrchol Ta Ghammar, ze kterého uvidíte celý ostrov, známá „křížová cesta“. Dominantou ostrova je Rabatská citadela. Nezapomeneme též navštívit některou z písečných Gozitanských pláží a mnohá další místa.

Gozo-klenot středomoří

Lodní výlet kolem Goza (možnost fakultativně)
Během půldenního výletu obeplujeme celý ostrov Gozo se zastávkami na koupání. Pohledy na Sanatské útesy a Azurové okno jsou z vodní hladiny nezapomenutelné. Pak také navštívíme nedaleký ostrůvek Comino a jeho překrásnou Modrou lagunu.

Krásné plářže na maltském ostrově Gozo.
 
Celodenní výlet po ostrově Malta (v ceně)
Na Maltě projdeme starobylé město Mdina i centrum hlavního města Valety. Uvidíme přístav Marsaxlokk. V jeskyni Ghar Dalam uvidíte kostry miniaturních mamutů vysokých pouhý 1 metr nad kterými si věda dodnes láme hlavu. V přístavu Birzebbuga vedou kamenné koleje až pod mořskou hladinu. Nad marinou se tyčí kopec Borg In Nadur s tisíciletými kameny a místem s mariánským zjevením. Každou středu zde probíhá velké procesí. Navštívíme nejznámější megalitické chrámy Hagar Qin a Mnajdra. Cestou samozřejmě navštívíme některou z písečných Maltských pláží a též Clapham Junction s desítkami kamenných kolejí.

16_05-gozo-oko

 
Přihláška ke stažení →


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.