Plán cest a expedic v roce 2020
505 total views, 3 views today
Připravil jsem pro vás plán cest a expedic v roce 2020
Termíny cest s Novým cestovatelem jsou smluvně zajištěné. Na cestách vás budu doprovázet já osobně a Tomáš. Na některé cesty jsem pozval zajímavé odborníky, v tomto roce to bude například terapeut Petr Kotvan … Těším se na vás.
Leták ke stažení Plán cest s popisem
Pyramidy v Bosně
Již několik let jezdím každý měsíc do bosenského údolí pyramid, kde probíhá největší aktivní archeologický projekt na světě. Tento unikátní objev jsem poprvé navštívil již v roce 2006. Od té doby jezdím do Visoka pravidelně každý rok s přáteli a čtenáři časopisu WM magazín. Poprvé jsem pozval v roce 2014 ředitele projektu Dr. S. Osmanagiche do Česka a na Slovensko, kdy proběhli první přednášky a konference. Tehdy ještě nikdo v Česku ani na Slovensku neznal pyramidy v Bosně. Poprvé se o velkém objevu dozvěděli lidé až na přednáškách v Praze, Brně, Bratislavě, pak v Ostravě a v Košicích. Záznam prvních přednášek můžete vidět zde →
V roce 2020 plánujeme mnoho cest na pyramidy v Bosně. Další se uskuteční podle požadavků zájmových skupin. Například: bosenské pyramidy s Novým cestovatelem navštívili učitelé ze základních škol (z fondu FKSP), lékaři z fakultních nemocnic, duchovní skupina z Košic, jogínky z Bratislavy, nebo polský prezident léčitelů s přáteli. Všichni se pak rádi s námi vracejí do bosenského údolí pyramid i několikrát. Letošní novinkou je možnost vykopat si svůj krystal (pouze u vybraných termínů)
Pupek světa v Srbsku
Bosna a Srbsko, kdysi součást jednotné Jugoslávie, jsou dnes dvě samostatné země. Bosna je víc muslimská, Srbsko je pravoslavné. V obou zemích žijí lidé, kteří milují život, svou rodinu a přátele. Bosna má pyramidy ve Visoku, Srbsko zase pupek světa Rtanj.
Pupek světa, jak ho pojmenoval spisovatel A. C. Clark, je první a největší pyramida na světě. Staré legendy vypráví o mocném čarodějovi, který sídlil a ovládal svět z vrcholu pupku světa. Jednoho dne se bájné čarodějovo město propadlo do nitra hory Rtanj i s čarodějem. Dodnes se město hledá, hledám ho i já již víc jak pět let. Mnoho indícií, osobních zkušeností a podivných nálezů naznačují, že legenda nemusí být pouhý výmysl. Pod horou žije starý slovanský šaman, kterého vždy navštívíme. Pojeďte se mnou na pupek světa v Srbsku.
Ostrovy Malta a Gozo
Maltské ostrovy jsou historickou a geologickou anomálií, jinak to nelze ani pojmenovat. Dokonalé megalitické stavby, a ještě záhadnější koleje vytlačené do miliony let starých hornin, to je světový unikát. Maltu a Gozo jsem prošel snad desetkrát křížem krážem. Vím, kde jsou megality ukryté v opunciových hájích, nebo podzemní chrámy nepřístupné pro veřejnost. Mám zmapované všechny kamenné koleje na Maltě a na ostrově Gozo. Rád vám vše ukážu. Pojeďte se mnou, protože s běžnou komerční cestovkou nikdy neuvidíte nic z toho, co uvidíte s Novým cestovatelem.
Pyramidy v Itálii a údolí bohů
Slavné italské Tre piramidi jsem navštívil poprvé v roce 2004, kdy mi napsal archeolog z Milána. Viděl jsem první archeologické vykopávky a sondy. Tři pyramidy v severní Itálii, orientované podle tří hvězd pásu souhvězdí Oriona, jsou stupňovité a uměle postavené. O tom není pochyb. Podivné je, že to odborníky z nedalekého Turína, kde je druhé největší egyptologické muzeum na světě, vůbec nezajímá. Proč?
V božském údolí jsou do kamene vytesány tisíce rytin podivných geometrických konstrukcí a postav bohů. Nejslavnější jsou rytiny astronautů s helmami a ve skafandrech. Stejné motivy byly objeveny na celé naší planetě. Vedle rytin jsou vidět „podivné znaky a nápisy“, které se odborníkům nepodařilo dodnes rozluštit. Klíč, jak číst staré nápisy, vám rád vysvětlím.
Na poznávací cestě s Novým cestovatelem uvidíte údolí bohů, tři pyramidy, bohémský Milán a Benátky.
Menorka a božské Tauly
Ostrov Menorka jsem prozkoumal před mnoha lety. Na ostrově existují desítky kamenných Taul, kamenných lodí a obydlí pro „trpaslíky“ circulos. Je zřejmé, že před tisíci lety zde žily obři a malí lidé společně. Obři byli nositelé kultury a vědomostí. Mohutné Tauly byly postaveny podle univerzálního geometrického plánu. Tauly stojí dodnes neporušené. Malá kamenná obydlí cirkulos podléhají erozi času, protože byly postavené méně dokonalou technologií.
Jak je to s historií lidstva? Je nezpochybnitelné, že dnes vidíme a nalézáme staré stavby precizně postavené, než si umíme vůbec představit. Naše planeta a lidé dnes prochází epochou úpadku – kdysi dokonalé je nahrazováno méně dokonalým. To je cesta do pekel … stavby, potraviny, ignorace rodinných tradic …
Projekt „Vzdušné vitamíny v Česko-slovenském podzemí“.
Již dva roky měřím koncentraci vzdušných záporných iontů v jeskyních. Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Negativní ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole.
Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů. Víc o účincích tzv. vzdušných vitamínů (tak jsem nazval prospěšné vzdušné záporné ionty) najdete na webu časopisu WM magazín → Zdravotní výhody záporných iontů
Navštívil a měřil jsem vzdušné vitamíny v mnoha známých jeskyní a další měření mě čekají. Výsledky najdete v číslech časopisu WM magazín. Například v Evině jeskyni na Moravě jsou velmi vysoké hodnoty vzdušných vitamínů, proto ji budu každý měsíc a provádět měření a můžete být přitom. Čtete časopis WM magazín, kde bude vždy informace o setkáních v Evině jeskyni.
Seriál Vzdušné vitamíny v Česko-slovenském podzemí – dosud vyšlo: WM magazín č. 212 – Supí jeskyně a jeskyně nad Švýcárnou (ČR), WM magazín č. 213 – Evina jeskyně (ČR), WM magazín č. 214 – Zbrašovské aragonitové jeskyně (ČR), WM magazín č. 215/216 – Belianská jeskyně (Slovensko) Časopis WM magazín v elektronické verzi ke stažení najdete zde
Pyramida Pálava
Pyramida na Pálavě je nejmladší pyramida ba světě. Vznikla v šedesátých letech minulého století. Místní rodák 10 let upravoval kopec do tvaru pyramidy ve svém pracovním volnu. Historii vzniku a výzkumu pyramidy Pálava se věnuje můj projekt www.pyramidapalava.cz. Několikrát ročně pořádám veřejná setkání na této ojedinělé pyramidě na Pálavě.
Jiří Matějka
Komentáře