Ravne – pobyt ve tmě, první zkušenosti.

STAY IN DARKNEES – FIRST EXPERIENCE

Podzemní labyrint Ravne pod pyramidou Slunce je ideální místo pro pobyt ve tmě. Čtenáři časopisu WM magazín měli možnost s Novým cestovatelem z.s. vyzkoušet několikahodinový pobyt v unikátním prostředí, kde uslyšíte, jak kameny mluví…

Děkujeme Nadaci Bosenská pyramida Slunce a Dr. S. Osmanagichovi za svolení a podporu.  Pobytu se zúčastnilo 9 osob. Zde jsou první dojmy a zkušenosti některých z nich.

První zkušenosti pobytu ve tmě v labyrintu Ravne

Jarka

Pár slov o noci v tunelu. Měla jsem koncem zimy nějaké špatné období. Trápil mě žlučník a vysoký tlak. Řešila jsem to změnou stravy, ale nějak to nešlo vyladit. Největší problémy mě dělalo jídlo.

Při první návštěvě tunelů Ravne jsem při hodinové meditaci u megalitu K1 skoro usnula. Na noční pobyt ve tmě jsem si vybrala opět megalit K1, kde jsem usínala ve spacáku. Chtělo se mi hodně spát, ale zradil mě můj žlučník a bylo mi zle. Kolem půlnoci jsem odjela na hotel a prospala dvě noci a dva dny v kuse. Kdybychom neodjížděli zpět domů, spala bych dál.

Tak jsem si vyléčila žlučník. Čtyři dny jsem téměř spala, nejedla a dnes je mě fajn. Taky jsem shodila pět kilo, což je též paráda. Jsem ráda, že jsem jela do Bosny. Vysoký tlak je na normálu a moje občasná nerovnováha při chůzi je taky pryč. Jsem tedy vyléčená ze všech svých neduhů a myslím, že někdy zase pojedu, hlavně na pobyt ve tmě do tunelu Ravne, kde musím zažít celou noc.

Přeji sluníčkový den Jarí IKO.

Anna Gaja

Do Bosny jsme jeli s manželem  již podruhé. Zaujala nás  možnost přespání v labyrintu Ravne. Doma jsem bojovala s pocity obav, zda to tam zvládnu. Řekla jsem si, že se rozhodnu až na místě, kdy si to procítím, naladím se a jestli to dám.

Na místě mne mile překvapil pocit klidu a míru a tak jsem šla do toho (samozřejmě manžel tam byl se mnou také). Večer před vstupem jsme se potkali s Dr. S. Osmanagichem, ten nám popřál klidnou noc a ať si poprosíme bytosti Ravne o ochranu. To jsme taky udělali. Mohli jsme si vybrat místo na přenocování, intuitivně nás přitáhl megalit K2. Po dohodnuté chvíli se vypnulo osvětlení v celém labyrintu. Byla naprostá tma, TICHO, KLID a MÍR. Jen do toho v pravidelných intervalech kapala voda. Téměř jsem se opírala o megalit, při každém otočení na druhou stranu jsem viděla vycházet zespoda megalitu asi 1 cm široký zlatý světelný kabel, který se kdesi ztrácel. Kdo je citlivější na energie krásně ho ucítí.

Silně se mi točily čakry, hlavně na hlavě a dlaních. Nevím, jestli jsem vůbec spala, celou noc jsem byla v hladině bdělosti, kde probíhala neustálá komunikace… Měla jsem vizi-sen. Někdo mi sypal do dlaní vybroušené křišťály, takové jaké se používají ve šperkařství. Byla jsem dojatá a beru to za jakýsi dárek pro mě. Po celou dobu jsem cítila obrovskou pokoru a respekt.

 Na závěr chci poděkovat za možnost, prožít tuto zkušenost, srdečné díky. Byl mi předán vzkaz: “ Važte si daru, který máte, ochraňujte ho a neničte.“

Eva

Co sa tyka pobytu v Ravne, ja za seba mozem povedat, ze to bol pre mna dolezity krok a mam pocit, akoby sa nieco u mna precistilo a ozdravilo.

Ako vies, mam problem s uzatvorenymi a podzemnymi priestormi a tmou. Do tunela som sla vedome posunut svoju hranicu. Co sa tyka priestoru , spala som v Healing chamber. Vzduch bol absolutne uzasny na dychanie. Po zhasnuti svetla vecer som mala spociatku paniku, moji spolunoclaznici mi pomahali a  po chvili sustredenia a prosenia bytosti tunela som sa ukludnila.

V priestore bolo ticho, ale tunel rozpraval svojou recou. Obcas padol kamienok, kvapla voda a v dialke akoby som pocula jemnu hudbu. Pocit energie zeme bol dost silny. Po polnoci sme sa rozhodli traja odist a mala som pocit akoby ”dostatocneho nabitia”. Neviem, ci pobyt v Ravne , alebo vsetko dokopy sposobilo, ze po navrate som 4 dni nemohla jest nic ine, iba ovocie a orechy a mala som vykyvy teploty tela. Aj ine vnimanie reality a okolia.

Jana

Pokusím se napsat, jak na mě zapůsobila noc v tunelu Ravne. Už když jsem si cestu objednávala, byla jsem si vnitřně jistá, že tam na noc budu a že je to pro mě velmi důležité. Když už se k tomu schylovalo, trochu mě zviklalo vyprávění jednoho účastníka, že někdo tam nemusí být vítán a že pak může zažít i nepěkné věci. Ale stále jsem cítila, že já tam být mám a dokonce mi pak bylo řečeno, kde – u megalitu K1.

Tam jsem pak zůstala sama a požádala o přijetí, kterého se mi dostalo. Dlouho jsem meditovala a cítila hluboké napojení na laskavé ravenské bytosti, což ve mě vyvolalo velikou vděčnost a příval slz štěstí za prožitek bezpodmínečné lásky. Pak jsem si chvílemi zdřímla, dokud mě neroztřásla zima.  K ránu jsem chvílemi ve své mysli viděla nějaké symboly, snad runy, bez bližšího výkladu 🙂 Jinak jsem nic neviděla, nejsem vizuálně založená, ale spíše pocitově. A co je na tom nejlepší, po návratu domů se cítím naprosto skvěle, téměř euforicky a kdykoliv se na „své „drahé ravenské bytosti mohu napojit a oni mi pomáhají v léčení.

Moc si toho vážím, že jsem na takové expedici mohla být, velmi se mi to líbilo a jsem si jistá, že to nebylo naposledy. Srdečné díky Jirkovi a Tomovi!

Blanka

Přepis z vyprávění. V tunelu Ravne jsem byla celou noc, až do rána. Skoro jsem nespala, mnoho myšlenek a nových pocitů mi probíhalo hlavou. Byla jsem jako ve stavu beztíže, necítila jsme tělo ani teplotu. Nad ránem mě oslovili tři krásné bytosti oblečené v bílém, silné bílé světlo zářilo za nimi. Oslovili mě, komunikovala jsem s nimi myšlenkami. Byla jsem klidná, cítila jsem klid a mír. Ukázali mi budoucí vize a nápovědu, jak překonat těžké období, které všechny lidi na Zemi čeká.

Děkuji za možnost pobytu ve tmě. Jsem vděčná a uvědomuji si, že lidstvo je pod ochranou „přátel“.

Noc v Ravne?

Děkuji všem účastníkům prvního monitorovaného pobytu ve tmě za jejich názory a zkušenosti. Bohužel nocování v labyritnu Ravne, podle nařízení Nadace, dnes již není možné. Snad se v budoucnu situace změní. Dnes je možnost navštívit labyrint Ravne na jednu, nebo dvě hodiny po zavírací době. Pojeďte se mnou do bosenského údolí pyramid…


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *