Jarní rovnodennost v Bosně

Bosenské pyramidy – březen 2017

Každý rok jezdíme slavit jarní rovnodennost do bosenského údolí pyramid. Cestou do Visoka jsme viděli kamenné koule, navštívili přírodní termály. Svátek jara se slavil v parku Rvne2. Prozkoumali jsme pyramidu Slunce a Měsíce, podzemní labyrint Ravne, mohylu ve Vratnici a navštívili večerní Sarajevo.

→ Naši partneři a průvodci

Testy orgánovým kondičním skenerem

Během cesty do Visoka jsme prováděli první měření všech účastníků sotisfikovaným přístrojem. Kondiční skener zaznamenává aktuální stav a funkce vnitřních orgánů. Ve Visoku jsme strávili celkem 3 noci. Při návratů domů proběhlo druhé měření. Každý účastník obdrží výsledky vlastního měření. Celkové vyhodnocení zveřejníme později.

Kamenné koule

Kamenné koule jsou celosvětovým fenoménem. Archeoložka Dr. Doris Stone je nazvala megalitickou záhadou světa. Jak vznikly kamenné koule? Teorií je mnoho, vznikaly přírodně, nebo byly vyrobeny? Nejnovější teorie vysvětluje jejich vznik působením hvězdných sil. Je to možné? Pojeďte se s námi podívat do Zavidoviči, ukážeme vám zajímavé indicie.

U vybraných koulí jsme měřili jejich elektromagnetický potenciál. Některá měření ukázala zvýšené hodnoty v případech kontaktu rukou s povrchem kamenné kule. Pokus jsme opakovali několikrát, vždy vystoupaly hodnoty nad měřitelné hodnoty přístroje. Současně jsem prováděl měření mikrovlnného záření. Mikrovlnné záření neumí příroda vyrobit. Pokud bychom naměřili mikrovlny, znamenalo by to skrytou anomálii, kterou lze vysvětlit pouze umělou strukturou skrytou v podzemí. V Zavidoviči jsme mikrovlny nenaměřili.

Přírodní termální bazén u Visoka

Cestou do Visoka jsme navštívili unikátní soukromý termální bazén. Horká voda vyvěrající z úpatí hory je svedena do několika bazénů. Voda má ozdravné účinky. Urychluje hojení ran, příznivě působí na žaludeční a střevní problémy, doporučuje se také výplach očí. V horké vodě z hor se koupeme podle přání a možností každý večer – ve Visoku jsme ubytovaní tři noci…

Labyrint Ravne

Pod bosenskou pyramidu Slunce existují podzemní chodby. Jeden vstup do labyrintu byl objeven 2,5 km od osy pyramidy. Víc jak deset let se provádí čistění chodeb, které jsou datovány do období před 30 tisíci lety.  Dnes je veřejnosti zpřístupněno 200 chodeb, ve kterých jsou keramické megality. Mnohatunové bloky byly umístěny nad energetickými místy záměrně. Negativní energii z podzemních řek a železných plat přeměňují na prospěšné frekvence. V chodbách je vysoký výskyt negativních iontů, které jsou prospěšné. Již desetiminutový pobyt v takovém prostředí příznivě působí na vše živé. V současné době je vyčistěno víc jak 700 metrů chodeb, které budou zpřístupněny veřejnosti po dokončení instalace zabezpečení.

Bosenská pyramida Slunce

Bosenská pyramida Slunce je největší na světě. Na vrcholu stával Stari Grad, kdysi nejposvátnější místo pro celou oblast dnešního Balkánu. Na úpatí hory, v Mile, probíhaly korunovace prvních bosenských králů, kteří jsou zde také pohřbeni. Stari Grad nebyl postaven na vrcholu bosenské pyramidy Slunce náhodně. Je zřejmé, že naši předkové si uvědomovali význam místa.

Dnes vidíte na vrcholu nepodařenou rekonstrukci kamenných zdí. Rychlá rekonstrukce byla provedena neodborně. Snad za jediným cílem – prohlásit Stari Grad za kulturní památku a tím znemožnit další archeologické průzkumy.

Z vrcholu pyramidy Slunce proudí energetický paprsek s průměrem čtyři metry. Citliví lidé ho dokážou vnímat a najít.

Jarní rovnodennost 2017

V archeologickém parku Ravne 2 jsme se zúčastnili jarní slavnosti. Dr. Osmanagich přivítal návštěvníky z mnoha zemí, včetně Česka a Slovenska, kteří zde měli nejpočetnější zastoupení.  Letošní program realizovala dvojice českých hudebníků.  V úvodním projevu se představili organizátoři cest do bosenského údolí. Jiří Matějka, ředitel časopisu WM magazín a Nového cestovatele z.s., uvítal přátele z Česko-Slovenska.

Bosenská pyramida Měsíce

Pyramida Měsíce je druhá největší na světě. Cestu k vrcholu tvoří dlážděné chodníky. Na vrcholu je velké plato, které bylo později deformováno geologickými posuny.  Na náhorním platu jsem vnímali pozitivní energie centrálního paprsku a skvělé bosenské kuchyně.

Mohyla ve Vratnici

Geologická sonda z vrcholu mohyly ve Vratnici prokázala podzemní prostory.  Hloubka vrtu byla 54 metrů pod úrovní dnešní silnice. Dalšímu průzkumu brání majetkové vztahy. Mohyla ve Vratnici je navštěvována lidmi z celého světa, kteří zde vnímají silný proude pozitivní energie.

Noční Sarajevo

Naše cesty do Bosny mají pevný řád. Preferujeme delší pobyt, ubytování na tři noci s polopenzí. Celé tři dny se věnujeme prohlídkám a průzkumům. Poslední večer jedeme navštívit Sarajevo. Noční Sarajevo má neopakovatelnou orientální atmosféru. Uličky s krámky, nasvícené mešity a kostely, stovky lidí v ulicích starého města. To je zážitek, který si nemůžete nechat ujít. Já se rád vracím do Sarajeva, vychutnat si jeho nostalgickou a uvolněnou orientální atmosféru…


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *