Energie pyramid 09 – 2016

16-09-BOSNA-U

Cesta do bosenského údolí pyramid

Cesta do bosenského údolí pyramid byla plná nových zážitků. Přálo nám počasí, viděli jsme kamenné koule, nový park Ravne 2, provedli údržbu energetických spirál, prozkoumali labyrint Ravne 1, bloky a vrchol pyramidy Sluce, Měsíce a mohylu ve Vratnici.  Setkali jsme se s ředitelem projektu Dr. Osmanagichem.

Kamenné koule v Zavidoviči

Kamenné koule jsou celosvětový fenomén. Po Kostarice jich bylo nalezeno nejvíc v Bosně, včetně největší, s průměrem víc jak 4 metry. Koule v Zavidoviči byly objeveny po sesuvu půdy. Citliví lidé vnímají v jejich blízkosti druhy energií, které ovlivňují různé části lidského těla.

Kamenne koule v Zavidovici

Majitel pozemku zakoupil další pozemky, kde plánuje hledat koule a vybudovat velký turistický park. Velká kamenná koule s průměrem víc jak 4 metry se nachází na opačném konci města. Byla objevena na konci roku 2015.

Vznik pravidelných koulí vysvětluje několik teorií. Vznikly přirozeným přírodním procesem, nebo jsou vyrobeny uměle?

16-09-bosna-sue-jones

Nový park Ravne 2 a energetické spirály

V novém turisticko-archeologickém parku Ravne 2 vzniklo několik instalací. WM magazín realizoval v létě instalaci tří zemních energetických spirál. Společnými silami jsme doplnili projekt nově o dva stromky, rostliny a kamenné nášlapy se symbolem bosých nohou.

U spirál jsme se setkali s Dr. Osmanagichem a známou osteoarcheoložkou z Velké Británie, Dr. Sue Jones. Všichni vyzkoušeli funkci energetických spirál.

16-09-spiraly-energie-bosna

Dvě pravotočivé spirály emitují energie Země směrem k stojícímu člověku, levotočivá přijímá energii z prostoru. Nad středem spirál jsou barevně označené kameny a symboly bosých nohou.

16-09-spiraly-energie

V parku jsou tři další instalace: Kamenné megality pro harmonizaci přírody od M. Pogačnika, bylinková spirála a kruh z kamenů.

První video z objevu lokality Ravne 2 nejdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=bYEK3vlRExg

16-09-spiraly-osmanagich-jones-mate

Podzemní labyrint Ravne 1

Nadace provádí od roku 2006 rekonstrukci chodeb, které vybudovala neznámá civilizace před tisíci lety. Pro veřejnost jsou přístupné tunely v délce cca 200 metrů. Další chodby do hloubky 700 metrů je nepřístupných z důvodu bezpečnosti.

16-09-labyrint-ravne1

V labyrintu byly objeveny mnohatunové megality. Nejnovější je megalit K5, který je možné vidět. Pohyb po jeho povrchu je zakázán z důvodu bezpečnosti. Ze stejného důvodu se nepokračuje v jeho dalším odkrývání.

16-09-labyrint-ravne-2

Podzemní labyrint je možné navštívit po zavírací době na 2 hodiny pro meditace, nebo relax. Někteří vyhledávají pobyt u megalitů, jiní v komorách s vysokým výskytem prospěšných negativních iontů a Bovisů.

16-09-bosna-ravne-meditace

Mnoho návštěvníků podzemního labyrintu popisuje podivné pocity a vidění. Mám mnohá svědectví o orbech, které představují zhmotnělou energii. Jiní popisují jistý druh kontaktů. Pokud jste prožili něco podobného, nepište. Zde jsou naše první pokusy s kamerou v labyrintu Ravne 1.

Zvuky v labyrintu Ravne: https://www.youtube.com/watch?v=aKAb_RIZ53o

Energie v labyrintu Ravne: https://www.youtube.com/watch?v=ZqR2v9pEhJ4

16-09-pyramida-slunce

Pyramida Slunce

Pyramida Slunce je největší na světě. Na vrcholu pyramidy dnes stojí nepodařená rekonstrukce „starého gradu“. Starý grad byl před pár lety prohlášen za národní památku. Další archeologické vykopávky jsou tímto nepochopitelným rozhodnutím zastaveny.

16-09-bosna-pyramida-slunce-bloky

Na severní straně pyramidy jsou mnohatunové bloky, které objevila Nadace. Odborné analýzy prokázaly jejich umělý původ. Pravidelné bloky jsou poskládány pravidelně nad sebou a mají vyšší pevnost než moderní betony.

16-09-pyramida-slunce-mapa

Pod pyramidou Slunce existuje síť podzemních chodeb v několika úrovních. Na základě satelitního průzkumu vznikla pracovní mapa chodeb. Cílem Nadace je pokračovat v rekonstrukci chodeb až pod pyramidu Slunce.

16-09-bosna-pyramida-mesice-1

Pyramida Měsíce

Pyramida Měsíce je druhá největší na světě. Na západní straně je několik archeologických sond, kde byly objeveny terasy z kamenných bloků. Dlažby a bloky jsou podle analýzy umělého původu. Na vrcholu je velké plato. Celá pyramida byla kdysi pravděpodobně zaplavena při velké potopě. Nasvědčují tomu nánosy zeminy a deformace.

16-09-pyramida-mesice-energie

Terasy mají sklon k pyramidě. Domnívám se, že původně zachycovaly vodu. Voda byla sváděna do středu stavby.

Mezi pyramidou Lásky a Měsíce je střed, kde vzniká silný energetický vortex. Je to místo s prastarými náhrobky. Dodnes nebyly hroby prozkoumány.

16-09-vratnica-energie

Mohyla ve Vratnici

Kamenná mohyla ve Vratnici má tvar kužele. Ne jedné straně jsou vidět mohutné bloky. Bloky z geopolymeru nepodléhají přirozené erozi, na rozdíl od okolních hornin. Na vrcholu mohyly byl proveden vrt do hloubky 60 metrů, který prokázal vnitřní dutiny.

16-09-vratnica-bloky

Bosenské údolí pyramid – podzim 2016

V tomto roce plánujeme poslední dvě cesty do Bosny v termínech: 28.9 – 3. 10. 2016 a 26.10 – 10. 10.2016. Program najdete na stránkách www.novycestovatel.cz.


Nebaví vás ležet na přeplněné pláži a popíjet předplacené drinky? Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. Mária Pohronská napsal:

    Dobrý deň, chceli by sme s Vami cestovať na pyramídy do Bosny v termíne 1.-5. 9. t.r., a nenašla som možnosť poslať elektronicky prihlášku… neviem s tým príliš dobre pracovať.
    Sme traja, ja, ktorá píšem, môj manžel a priateľka z Dobrušky.
    Boli s Vami počas jarného slnovratu naši priatelia, ktorí nám návštevu vrele doporučili. Pošlete mi prosím odpoveď, či sú ešte voľné miesta na tento termín a ako mám postupovať k prihláseniu, podľa možnosti cez internet.

  2. Jiří Matějka napsal:

    Místa ještě jsou volná. Kdykoliv můžete zavolat pro další informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *