Bosenské pyramidy – květen 2016

16_05-bosna-bloky-ja

Energie Bosenských pyramid – květen 2016

Již třetí letošní cesta do bosenského údolí pyramid začala v Zavidoviči, kde jsou největší nálezy kamenných koulí v Evropě. Podivné pravidelné sféroidy podle nejnovější teorie nebyly vyrobeny lidmi před tisíci lety. Jejich vznik je výsledkem jedinečné kosmické události. Důkazy můžete vidět na vlastní oči v Zavidoviči, když pojedete s námi do Bosny.

16_05-koule1

Poprvé jsme zkoumali kamenné koule v Zavidoviči v roce 2006. V korytě potoka jsme jich objevili víc jak 40. Ve spodní části toku je velké množství pozůstatků velkých koulí.

Kamenné koule emitují energii, kterou vnímají citliví lidé. Udělal jsem pokus pomocí přístroje, který vyfotí auru. První foto zachycuje barevné spektrum bez cizích vlivů. Druhé foto vzniklo po 5 minutách, když jsem měl na klíně položenou kamennou kouli ze Zavidoviči.

16_05-bosna-koue-aura

Město Visoko a bosenské údolí pyramid jsme poprvé navštívili v roce 2006. Tehdy probíhaly první vykopávky a průzkumy, byl objeven vstup do podzemních chodeb v Ravne. Do Visoka jezdíme pravidelně od roku 2006.

Vstup do podzemního labyrintu Ravne je vzdálen od pyramidy Slunce cca 1,5 km. Po deseti letch prací byly vyčištěny stovky metrů chodeb. Pro veřejnost je zpřístupněno a zabezpečeno cca 200 metrů chodeb a komor. V labyrintu Ravne byly objeveny mnohatunové keramické megality. Megality emitují pozitivní energii.

16_05-bosna-ravne-sam

V květnu 2016 jsme měli možnost vstoupit do chodeb, které nejsou doposud zabezpečeny pro běžné veřejné prohlídky. Celková délka vyčištěných chodeb je víc jak 700 metrů! Nadace „bosenské údolí pyramid“ plánuje v budoucnu tyto chodby zpřístupnit veřejnosti. Video z prvních průzkumů nových chodeb brzy zveřejníme.

cestovani-expedice-novy-cestovatel-02

Labyrint Ravne má několik výškových úrovní. Na konci roku 2015 byl objeven vstup do prvního podzemního podlaží v lokalitě Ravne 2.

Mnohatunové bloky na severní straně pyramidy Slunce byly vyrobeny uměle před mnoha tisíci lety. Potvrdily to odborné analýzy z mnoha zemí. První analýzu v Česku prováděl časopis WM magazín. Video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=WrtMgzeJUXg&spfreload=10

16_05-bosna-bloky1

Na vrcholu pyramidy Slunce existoval po staletí starý „grad“. Bylo to hlavní náboženské místo pro Balkán. Jeho tehdejší význam lze přirovnat k dnešnímu Vatikánu. Po nájezdu Turků kolem 400 n.l., byl význam starého gradu násilně potlačen. V roce 2006 jsme procházeli ruiny „gradu“ s klenbami. Před několika lety byl grad archeology přebudován do podoby nevkusných zdí a prohlášen za kulturní památku. Tím bylo snad účelově zabráněno dalším průzkumům na vrcholu bosenské pyramidy Slunce.

bosna-pyramida-slunce-09

Mohyla ve Vratnici je místo, které navštěvují lidé z celého světa za každého počasí, tak jako naše expedice. Z vrcholu proudí energetický paprsek, vrtné sondy potvrdily podzemní komory v hloubce 60 metrů.

16_05-bosna-vrtnica

Stupňovitá pyramida Měsíce je druhá největší na světě. Po jejím obvodu jsou vydlážděné chodníky, na vrcholu rozlehlá vydlážděná plata. Přístup k archeologickým objevů a na vrchol pyramidy je obtížný, ne-li nemožný v deštivém období. Dnes se nám výstup nezdařil.

15_07-bosna-pyramida-mesice1

Nedaleko Visoka je přírodní vývěr léčivé termální vody. V chladném období, nebo za deště, máme možnost využít soukromý termální bazén s vodou o teplotě 38 stupňů. Bazén má průměr 20 metrů a je vždy napuštěn na požádání pro naše expedice.

16_05-bosna-termal1

Termální voda je má léčivé účinky na zažívací a pohybový systém. V malých dávkách dokáže ulevit při žaludečních problémech, voda urychluje hojení ran.

16_05-termal-2

Součástí cesty do Bosny je návštěva Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny.

sarajevo01


Nebaví vás ležet na přeplněné pláži a popíjet předplacené drinky? Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Tatiana napsal:

    Hovorili sme si s manželom, že toto bola naša najlepšia zahraničná dovolenka. Toľko porozumenia medzi ľuďmi, ktorí sa vidia prvýkrát – to sa ani nechce veriť. A boli sme prekvapení, že vôbec necítime únavu a pritom sme chodili spávať okolo polnoci. A stále sme si mali čo povedať a dokázali sme sa smiať na rovnakých veciach s ľuďmi, ktorých sme predtým nepoznali. Každý deň nové zaujímavosti – tak veľa pozitívneho. A pritom sme tam boli tuším 10 Slovákov, 10 Čechov a 10 Moravákov. Radi by sme si to ešte zopakovali. Ďakujú Matejkovcom manželia Hupkovci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *