Bosenské pyramidy – březen 2016

16_03-bosna-vrchol-pyramidy-gong-a

Bosenské údolí pyramid – březen 2016

První letošní expedice do bosenského údolí pyramid se vydařila. Společně s Dr. Osmanagichem a mnoha přáteli ze světa jsme přivítali jaro na vrcholu pyramidy Slunce. Bylo hezky, modrá obloha bez mráčků. Dalším překvapením bylo ubytování a změna stravy na hotelu. Na moje předchozí urgence a žádosti se kvalitativně změnil jídelníček – hlavně večeře. Domnívám se, že spokojeni byli všichni – vegetariáni i všežravci.

 

Noc v labyrintu Ravne

Velkou novinkou byla možnost přespat v labyrintu Ravne s větší skupinou. Do Visoka jezdíme již několik let, vybudovali jsme si důvěru Nadace, která nám vždy vyjde vstříc.

16_03-bosna-jaro-ravne-spanek

Při večerním vstupu do labyrintu byl přítomen Dr. Osmanagich, všem popřál klidnou, ničím nerušenou noc. „Noc, kdy uslyšíte kameny mluvit…“ V současnosti shromažďuji první dojmy všech spáčů, které zveřejníme později.

16_03-BOSNA-NOC-RAVNEA

Pro velký úspěch zařadíme noční pobyt v labyrintu Ravne do programu dalších cest do Visoka s Novým cestovatelem z.s.

Kmenné koule v Zavidoviči

Cestu do Zavidoviči, na prohlídku kamenných koulí, přerušila celodenní demonstrace. S naším velkým busem jsme téměř dvě hodiny kličkovali kolonou aut. Jen pár dní na to, oznámil Dr. S. Osmanagich objev snad největší kamenné koule v Evropě nedaleko Zavidoviči… Článek o novém objevu zveřejníme v dalším čísle časopisu WM magazín.

16_03-bosna-koule-novy-objev

Přírodní balkánské termály

V březnu jsou noci chladné, pěší zóna ve Visoku bez lidí. Proto jsme po celodenních prohlídkách vždy zajeli do unikátních balkánských termálů, kde jsme se nahřívali dlouho do noci. Čtyřiceti metrový bazén je vždy napuštěný jenom pro nás, teplota přírodní vody je ideálních 39 stupňů. Horká léčivá voda vyvěrá v nedalekých kopcích. Možnost koupání v termálním přírodním bazénu má WM magazín a Nový cestovatel z.s.

15_05-zalozeni-novy-cestovatel-termaly

Pyramida Měsíce

Cestou na vrchol pyramidy Měsíce jsou archeologické sondy s terasami. Dláždění chodníků a teras je z uměle vyrobeného materiálu. Potvrdily to odborné analýzy. Potvrzují to pravoúhlé spáry a další geologické anomálie. Pyramidu Měsíce tvoří vrcholové plato. Před lety zde místní majitel provedl odkopy zeminy do hloubky 1 metr. Objevil zde rozsáhlá vydlážděná nádvoří. Vrcholové plato je na soukromém oploceném pozemku. Majitel je vstřícný, umožňuje volný pohyb.

16_03-bosna-jaro-moon-sonda
Pro naši skupinu připravil na ohni čevapi, kaficu, nabídl skvělou bosenskou rakiji a místní sarajevsko pivo. Sarajevské pivovary byly před lety postaveny plzeňskými sládky, proto je dodnes velmi dobré.

16_03-bosna-jaro-moon-mine

Mohyla ve Vratnici

Kamenná mohyla ve Vratnici je kopií známé anglické mohyle. Vratnica je oblíbená návštěvníky z celého světa. Geologické vrty potvrdily rozsáhlé dutiny (sály?) v kamenné stavbě. Na vrcholu probíhají setkání a slavnosti. Není náhodou, že při zatmění Slunce v roce 2015 jsme se zde potkali s přáteli ze všech kontinentů světa. Všichni podvědomě preferovali Vratnicu před pyramidou Slunce. Čím to může být? Mohou to být energie, které moderní věda nedokáže změřit?

16_03-bosna-jaro-pred-ravne

Pyramida Slunce

Pyramida Slunce je (zatím) největší známou stavbou na naší planetě. Z vrcholu pyramidy vychází stabilní energetický paprsek o průměru čtyři metry. Před lety jsme vynesli na vrchol pyramidy Slunce zařízení na měření. V jednom místě přístroje potvrdily stálé, nepřerušované, hodnoty 28 kHz. Na bočních stranách pyramidy Slunce jsme naměřili pulsní hodnoty 35 – 48 kHz.

Energetický paprsek se nachází mezi kamennými hradbami nedávno zrekonstruovaného starého gradu Visoko. Grad Visoko byl před tisíci lety hlavním náboženským centrem pro celý Balkán. Tak jako dnes Vatikán pro dnešní „západně“ orientovanou společnost. Stary Grad byl Turky kolem 400 n. l. zničený poprvé. Podruhé byl zrekonstruován před pár lety a území na vrcholu prohlášeno za národní kulturní památku. Důvodem bylo zastavit nové archeologické průzkumy.

16_03-bosna-jaro-pyramida-krystal2
Na vrchol pyramidy Slunce můžete vyjít pěšky po její hraně, nebo cestou vinoucí se úbočím, která končí na přístupovém platu pod vrcholem. Ke starému Gradu pak dojdete za 15 minut strmým výstupem.

16_03-bosna-jaro-vrhol-samanka

Na vrcholu jsme společně s Dr. Osmanagichem a mnoha přáteli z celého světa přivítali jaro. Vibrace tibetské gongu a zpěv šamanky byl strhujícím zážitkem pro všechny.

16_03-bosna-jaro-sarajevo

Noční Sarajevo

Poslední den jsme jeli do nočního Sarajeva. Vždy projdeme pěší zónu, moderní a historickou část. Uličky plné obchůdků a kaváren jsou po celý rok plné lidí. Návštěva nočního Sarajeva je neopakovatelným zážitkem.

První letošní expedice do bosenského údolí pyramid se vydařila. Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru…


Nebaví vás ležet na přeplněné pláži a popíjet předplacené drinky? Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. Ikoniaková Jar. napsal:

    Výlet do Bosny je prostě nezapomenutelný zážítek.
    Vřele doporučuji,budete se tam vracet jako já……

  2. Henrieta Franková napsal:

    Tento výlet na pyramídy som absolvovala po prvý krát. Úžasný zážitok,všetko prebiehalo harmonicky. Skupina bola veľmi pohodová a oslobodzujúca. Človek získava nadhľad na život a bežné veci sú nepodstatné. Po návrate sa človek pozerá na život inými očami a zvláda veci,ktoré ho inak ťažili,s ľahkosťou…Prajem to zažiť každému.
    Teším sa nabudúce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *