Bosenské pyramidy – září 2015

15_09-bosna-labyrint-meditace

Bosenské údolí pyramid – září 2015

Začátkem září jsme navštívili bosenské údolí pyramid, se zastávkou v Zavidoviči, kde je největší evropské naleziště kamenných koulí.

Po příjezdu do Visoka jsme navštívili podzemní labyrint Ravne pod pyramidou Slunce. V podvečerních hodinách jsou tunely téměř bez návštěvníků. Víc jak hodinu jsme mohli nerušeně pobývat u podzemních megalitů K1, K2, nebo v meditační komoře. Pobyt v labyrintu je prospěšný pro vše živé, díky vysoké koncentraci negativních iontů v ovzduší (43.000 neg.iontů/cm3).

15_09-bosna-koule

V pátek, 11. září, jsme opearativně změnili plán prohlídek. V tento den přijelo do Visoka mnoho přátel z celého světa. Na vrcholu pyramidy Lásky probíhala ceremonie za oběti útoku na obchodní centrum v New Yorku.

Náš průvodce Emir

Průvodce Nadace, geolog Emir Zubič, nás provázel při prohlídce archeologických vykopávek na úbočí pyramidy Slunce. Pravidelné bloky, kterými je obložena strana pyramidy, byly uměle vyrobeny před tisíci lety. Novou informací je, že na žádné z bosenských pyramid nerostou houby. Mimo tyto prastaré stavby však rostou ve velkém množství.

15_09-bosna-pyramida-lasky

Po věčeři jsem jeli do nedalekých termálů. Čtyřicetimetrový bazén s přírodní minerální vodou (38 stupňů) byl napuštěný jen pro nás. S majitelem máme dobré vztahy a vždy nám vyjde vstříc. Voda má léčivé účinky. Za války si zde léčili vojáci zranění. Voda se dá pít, při malých dávkách příznivě působí na střevní a žaludeční problémy.

15_09-bosna-pyramidy-termaly

Na druhý den jsme prošli s průvodcem podzemní labyrint Ravne. Po veřejnost je přístupných 210 m chodeb. Megality K1, K2 a K5 vyzařují měřitelnou pozitivní energii. Na některých kamenných blocích byly nalezeny vyryté smyboly. Stáří labyrintu je podle odborné anylýzy přibližně 30.000 let.

15_09-bosna-vratnica

V nedaleké Vratnici byla objevena mohyla. Na jejím úbočí můžete vidět mnohatunové bloky, které byly uměle vyrobeny metodou geopolymerizace. Z vrcholu byl prováděn vrt do hloubky víc jak 60 metrů, který povrdil duté prostory uvnitř mohyly. DAlší rcheologické práce nebyly prováděny z důvodu pozemkových práv třetích stran.

15_09-bosna-pyramida-mesice

Navštívili jsme pyramidu Měsíce. Na západním úbočí jsou vidět kamenné terasy. Na vrcholu pyramidy je rozlehlé vydlážděné plato. Spirálovité terasy jsou vydlážděný z uměle vyrobených dlaždic. Odborníci z nedaleké Zenice provádli analýzu, která potvrdila umělý původ dlažby.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *