Bosenské pyramidy – červenec 2015

15_07-bosna-osmanagich1

Bosenské údolí pyramid – červenec 2015

Začátkem července jsme navštívili bosenské údolí pyramid. Jeden den nás provázel Dr. Sam Osmangich, objevitel a ředitel Nadace bosenský archeologický park: Pyramida Sunce.

Kamenné koule v Zavidoviči

Cestou do Visoka jsme odbočili do Zavidoviči, kde byly objeveny kamenné koule. Jejich množství a hladký povrch je evropským unikátem. Jak vznikly kamenné koule? Teroií je mnoho, avšak žádná z nich spolehlivě nevysvětluje jejich původ.

15_07-bosna-koule1

Vyhlídka belveder

Na vyhlídce Belveder nás seznámil Dr. Osmanagich s historií objevu bosenské pyramidy Slunce. V dálce nad městem Visoko je vidět pravidelný kopec, jehož strany jsou orientované ke světovým stranám. Podle Dr. Osmanagiche je to největší pyramida světa.

15_07-bosna-belveder

Podzemní labyrint Ravne

Po přednášce jsme navštíili podzemní labyrint Ravne pod pyramidou Slunce. Během dvou hodinové prohlídky měl každý z nás možnost vnímat nejenom mysteriózní atmosféru podzemního komplexu, ale ucítit v dlaních energii megalitu K2. V labyrintu obsahuje vzduch víc jak 43.000 prospěšných negativních iontů / cm3. Pobyt v tunelech je prospěšný pro lidský organizmus.

15_07-bosna-ravne1

„Betonové“ bloky na východní straně pyramidy Slunce

Nejvýznamnější archeologické nálezy byly učiněny na východní straně bosenské pyramidy Slunce. Pod vrstvou zeminy se nacházejí mnohatunové bloky, které tvoří vnější plášť pyramidy. Dr. Osmangich nám do nejmenších detailů vysvětlil, jak se bloky před mnoha tisíci lety vyráběly. Fyzici zde prováděli výzkum. Změřili energetický slupec vycházející z vrcholu pyramidy Slunce s frekvencí 28 kHz.

15_07-bosna-vrchol-pyramidy

Na vrcholu bosenské pyramidy Slunce

Na vrcholu pyramidy Slunce stával kdysi starý hrad Visoko, který byl hlavním náboženských centrem pro Balkán. Po nájezdu turků počátkem byl opuštěn. Před pár lety zde proběhla necitlivá rekonstrukce části hradeb. Ve významné dny slunovratů a rovnodenností se na vrcholu pyramidy Slunce pořádají slavnosti, které navštěvují lidé z celého světa.

15_07-bosna-pyramida-lasky

Pyramida Lásky

Nedaleko pyramidy Slunce se nachází pyramida Lásky, která není běžně turisty navštěvovaná. Z vrcholu pyramidy je překrásný pohled na sousední pyramidu Slunce. Na vrcholovém platu jsou vidět pozůstatky terénních zářezů a zídek. Místo vyzařuje silnou energii.

15_07-bosna-pyramida-mesice1

Bosenská pyramida Měsíce

Navštívili jsme archeologické vykopávky na pyramidě Měsíce. K vrcholu pyramidy stoupá po spirále kamenný chodník se sklonem osm stupňů do středu pyramidy. Na vrcholu pyramidy bylo objeveno rozsáhlé plato z kamenných dlaždic. Citliví jedinci na vrcholu vnímají silný energetický proud.

15_07-bosna-vratnica-bloky

Mohyla ve Vratnici

Jen pár kilometrů od Visoka se nachází kamenná mohyla ve Vratnici. Před lety zde byl prováděn hloubkový vrt do nitra umělého pahorku, který prokázal podzemní dutiny v hloubce padesát metrů. Na jedné straně kuželovité mohyly jsou vidět mnohatunové uměle vyrobené bloky. Mohyla ve ratnici je turisty z celého světa oblíbena. Na vrcholu prastarého pahorku se pořádají meditace.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *