Dr. Osmanagich poprvé v Česko-Slovensku 2014

14_02-osmanagich-cz+ntk

První přednáška o bosenských pyramidách v Česku a na Slovensku

„Evropští archeologové dostali zákaz výzkumu ve Visoku. Požádal jsem egyptskou vládu o pomoc. Poslali nám tři experty. Ti v roce 2006 prohlásili, že bosenská pyramida slunce je lidmi vyrobená stavba“.  (Dr. S. Osmanagich, Ph.D.)

Na pozvání časopisu WM magazín přijel v únoru 2014 Dr. Osmanagich poprvé do Česka a na Slovensko. Naplánovali jsme celkem tři přednášky: v Praze, Brně a v Bratislavě. Sama Osmanagiche s manželkou Sabinou jsme přivítali na pražském letišti. Před námi bylo několikadenní náročné turné z Prahy do Bratislavy. Na přednáškách jsme se setkali s mnoha lidmi, uskutečnili zajímavá setkání mimo plánovaný program.

Celý filmový záznam z přednášky v Brně 2014

Bosenské pyramidy poprvé v Praze

Po ubytování v hotelu jsem Sama pozval na dobré české pivo ke Švejkovi. Sam alkohol nepije, ale dnes porušil předsevzetí a dal si s námi pár piv. Pivo přece není alkohol. Debata nejen o pyramidách se protáhla dlouho do noci.

14_02-osmanagich-praha-svejk

Druhý den jsme navštívili zajímavou Aura kliniku, kde je místnost vyskládána kameny z labyrintu Ravne. Zkoumali jsme energetické vlastnosti vody z labyrintu Ravne.

Po krátké procházce starým městem pražským jsem zorganizoval setkání s čtenáři u Vltavy, v kavárně Na Lávce. Přijeli také zástupci Cesty k sobě a společně jsme natočili unikátní filmový dokument. První přednáška na „česko-slovenské“ půdě se konala v Národní technické knihovně. Během víc jak tří hodinové prezentace nás Dr. Osmanagich seznámil s historií objevu bosenských pyramid. Po přednášce probíhala diskuze.

Bosenské pyramidy poprvé v Brně

Třetí den jsme se přesunuli do Brna, kde jsme navštívili podzemní chodby pod starým městem. V restauraci Sam ochutnal českou specialitu, bramborové knedlíky plněné škvarky se zelím. Tvrdil, že upřednostňuje lehčí, středomořskou stravu, ale plněné knedlíky byly fakt dobré. Nicméně, před přednáškou je takové jídlo hodně syté a tak si objednal malé pivo.

14_02-osmanagich-brno-analyza

Večerní prezentace se konala v sále Břetislava Bakaly. Tříhodinovou přednášku natáčel filmový server FAKTA X →. Celý záznam přednášky můžete vidět zde → V půbehu prezentace jsme Dr.Osmnagichovi předali první českou analýzu vzroků betonu z pyramidy Sluce a Měsíce →. Po přednášce probíhala dlouhá diskuze. Ještě ten večer jsme se přesunuli do Bratislavy.

14_02-osmanagich-cz+sk-poster

Bosenské pyramidy poprvé v Bratislavě

Během noční jízdy do Bratislavy pracoval Sam na „notbůku“, ale po půl hodině ho s nadáváním zavřel. Pracovat se nedalo, naše dálnice jsou samý hrb, auto, celá osádka, i „notbůk“ nadskakoval jak na žebřiňáku. Vysvětlil jsem mu, že máme nové dálnice, které jsou třikrát dražší než v sousedním Německu, nebo jinde. Nevěřícně kroutil hlavou. Nicméně zbyl čas na debatu.

Sam je majitelem firmy v Hustonu, která vyrábí součástky pro naftové věže. Ikdyž je zde s námi, nebo ve Visoku, stále pracuje, vyřizuje dotazy a objednávky. Z příjmů firmy financuje archeologický výzkum bosenských pyramid.

14_02-osmanagich-bratislava2

Objev pyramid a výzkum labyrintu Ravne je Samova srdeční záležitost. Zejména tunely Ravne jsou velmi náročný projekt. Nastávají situace, kdy nikdo neví, kterým směrem dál čistit chodby. Když selhávají fyzici a georadary, hledá nápovědu jinde. Několik hodin pobývá v tunelu a přemýšlí jak dál. Tvrdí, že vždy dostane impuls, který se časem ukáže jako správný.

Čtvrtý den jsme prošli Bratislavu, navštívili staré město a čínskou restauraci. Sam, jako mládenec již v Bratislavě byl. Bratislava se mu líbí a byl rád, že měl možnost se sem znovu vrátit.

14_02-osmanagich-bratislava1

Přednáška v Bratislavě se konala v konferenčním sále hotelu Bratislava. Bylo vidět, že se Sam na přednášku těší. V odpoledních hodinách se na ni důkladně připravoval.

Jindy tříhodinová přednáška se v Bratislavě protáhla na víc jak čtyři hodiny. Zájem posluchačů a ochota hotelového personálu byla na místě. Nad rámec běžné archeologické prezentace, poprvé v Bratislavě, Sam Osmanagich, zveřejnil své názory na energii pyramid. Bosenské pyramidy nejsou dílem přírody, ale důmyslný energetický stroj, jehož funkci tušíme, ale nedokážeme zatím správně pochopit.

14_02-osmanagich-praha-lavka

Po přenášce probíhaly dlouhé a vzrušující diskuze. Mnozí z přítomných natáčeli celou prezentaci na soukromé videokamery, najdete je určitě na veřejných sítích. Sam Osmangich podporuje veřejné sdílení jeho přednášek a objevů.

Dlouho do noci se v Bratislavě diskutovalo. Když jsme nakonec zůstali sami, přišel okamžik zhodnocení prvního turné „bosenských pyramid“ po Česko – Slovensku. Dr. Osmanagich byl překvapený velkým zájmem a vstřícností všech zúčastněných. Poděkoval zejména časopisu WM magazín za organizaci přednášek a osobní přístup. Závěrečným přípitkem bylo české pivo.

Pátý den jsme Dr. S. Osmanagiche vezli na vídeňské letiště. Sam je příjemný člověk, který má svůj cíl. Dokázat světu, že bosenské pyramidy postavila civilizace před mnoha tisíci lety.

14_02-osmanagich-bratislava

Bosenské pyramidy v roce 2014

V roce 2014 to vše začalo. Na počátku roku 2014 jen málo z nás mělo informace o bosenských pyramidách, nebo vůbec žádné. První přednášky Dr. Osmanagiche v Praze, Brně a v Bratislavě způsobily enormní zájem o pyramidy v Bosně.

Každý rok navštíví Visoko desítky tisíc lidí z celého světa. Od roku 2014 přijelo do Visoka také tisíc lidí z Česka a Slovenska. Díky informacím v nezávislém časopise WM magazín. Pokud jste se dozvěděli o bosenských pyramidách z WM magazínu, podpořte jeho aktivity předplatným →. Děkujeme.
Zvláštní poděkování spolupracovníkům, kteří se podíleli na prvním velkém turné „Tajemství bosenských pyramid“ v Česku a Slovensku patří – Tomášovi M., Jirkovi K., Ireně Č., Samovi a Sabině. Díky všem.

– Jiří Matějka –

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *