Podzemní labyrint Ravne

 rave-megalit-K2

Labyrint Ravne pod pyramidou SLunce

Dr. S. Osmanagich, Ph.D.

Pod pyramidou Slunce existuje komplexní síť chodeb. Objev labyrintu oznámil Dr. S. Osmanagich v roce 2005, na základě jeho hypotézy a podobných příkladech podzemních tunelů v Egyptě, Číně a Mexiku.

Současný vstup do labyrintu Ravne je vzdálený od pyramidy Slunce 2,5 km. Od roku 2005, kdy začaly práce, se podařilo vyklidit několik set metrů chodeb. Při čištění byly objeveny megality s rytinami. Nejsou to staré důlní šachty, protože zde nebyly nalezeny žádné nástroje, uhlí, stříbro, zlato nebo jiný materiál. Tunely jsou hodně staré, vznikly mnohem dříve, než sem přišli Římané.

ravne-dobrovolnici

Práce dobrovolníků z celého světa

Vstoupili jsme do podzemního labyrintu Ravne. Od tohoto místa je pyramida Slunce vzdálena 2,5 kilometru. V posledních letech jsme vyčistili a zajistili pomoci dřevěných opor stovky metrů chodeb, které byly původně vyhloubeny v přírodním materiálu nazývaného slepenec.

V roce 2010 naše organizace uspořádala první mezinárodni letni kemp pro dobrovolníky. Poprvé pro mladé a pro ty, kteří se cítí být mladí. Dostali šanci podílet se na archeologickém projektu a nemuseli být archeologové nebo studenti archeologie. Mezinárodní kemp byl určený všem, kteří mají zájem a chtějí být součásti projektu. Každým rokem jsme měli 500 dobrovolníků z 51 a 6 kontinentů. Přicházejí ze zemí jako je Peru, Kolumbie, Bolívie, USA, Kanada nebo Mexiko. Ale také z evropských zemí, jako je Česká a Slovenská republika a celá východní část jako Uzbekistán, Indonésie, Indie, Pákistán, Malajsie, Austrálie a Nový Zéland. V roce 2015 byl letní kemp zrušen a práci dobrovolníků nahradili profesionální pracovníci.

ravne-vstup

Chodby, tunely a komory

Zde vidíte jednu ze síní, které jsme objevili. Komora má plochu přibližně 25 metrů čtverečných a výšku asi 2,5 metru.  Zde je tunel, který vede tímto směrem, ale je kompletně zasypaný a vstup do ní zazděn kameny.  Tuto zajímavou stěnu nazýváme suchá stěna. Byla postavena uměle a vyplňuje celý boční tunel. Kameny jsou spojeny jemným materiálem. Někdo uzavřel cestu do tunelu. Když se posuneme dál, uvidíme, že všechny tunely jsou takto uzavřené.

Stavitelé vyhloubili tunely ve slepenci. Při budování chodeb odstranili materiál, ve kterém můžeme vidět odlišně zabarvené kameny, modrý, zelený, šedý, hnědý a červený. Aby vytvořili kilometry dlouhé tunely, museli odstranit miliony tun materiálu. Co s ním udělali?

Použili ho jako stavební materiál na výrobu betonových bloků pokrývající bosenskou pyramidu Slunce. Stalo se to před tisíci lety.

ravne-sucha-zed

Zazděné chodby

Civilizace, která zazdila boční tunely, používala říční kameny. Nejprve přinesli miliony oválných kamenů. Pak sem dopravili sypký spojovací materiál, který jak můžeme vidět, není kompaktní.  A potom uzavřeli všechny tunely. Tyto zdi nazýváme „suchá zeď“. Zde můžeme vidět rozdíl mezi kamennou výplní, která není kompaktní a slepencem, který je kompaktní, pevně spojený.

Keramické megality

Nyní jsme 20 metrů pod povrchem. Můžeme zde vidět zajímavé kamenné bloky. Jeden z nich je právě zde a je skutečně opracovaný.  Má tvar oka. Na dalším můžeme vidět zakřivení, nebo rytiny. Některé z nich, pod určitým úhlem světla znázorňují obličej.

ravne-megalit-k1a

Megalit K 1

Tento velký kámen se nazývá megalit K 1. K objevu došlo v roce 2006 a byl celý pokryt slepencem. Po očištění jsme si uvědomili, že má hmotnost 4 tuny. Na jeho povrchu jsou vyryté různé symboly, jako třeba tady, vypadá jako šipka. Je zde více různých znaků. Dohromady je tu 25 znaků. To je známka gramotnosti. Co znázorňují, nemůžeme říct, nemáme víc informací. Musíme najít víc symbolů, víc rytin, porovnat je a udělat nějaký závěr.

rave-megalit-K2b

Megalit K 2

Jsme na m místě, kde se nachází megalit K-2. Je to zatím největší megalit s hmotností 7 tun. Podívejme se na zajímavé tvary, které vypadají jako reliéf. S kopci, údolím a řekou. Tady vidíme linii po obvodu. Jako by oddělovala to nahoře, co může být něco jako pokrývka. Potom, pod megalitem můžeme vidět podporu, asi 15 centimetrů tlustý základ. Toto je velmi důležité.

Znamená to, že někdo vybral toto místo záměrně, postavil zde základ a položil na něho megalit. Mezi kamenem a talířem je spojovací malta, materiál složením kalcium a karbonát. Proč? Protože stavitel chtěl, aby se megalit nemohl posunout doleva ani doprava. Proč?

Víme proč. 22 metrů pod tímto megalitem je podzemní tok, řeka. Když se voda pohybuje, generuje energii a tento blok je přesně nad touto energií.

Odebrali jsme vzorky megalitu a poslali ho do institutu atomické fyziky. Výsledek analýz a speciálního testování, mimo jiné i za použití rentgenu, prokázal, že jde o keramický materiál, vypálenou hlínu. Je to uměle vyrobený materiál.

Navíc, geologický specialista objevil, že uprostřed tohoto uměle vyrobeného bloku je nějaký oválný útvar. Z toho vyplývá, že někdo vyrobil menší objekt, který umístil do velkého a nějakým způsobem oba spojil.

ravne-megalit-kc

Odborné analýzy a měření

Takže co teď víme? Máme podzemní vodu, energii jdoucí vzhůru a zahřívající objekt uvnitř megalitu, který se díky svým keramickým vlastnostem rozvibruje a vytváří tak elektromagnetické pole. A to je něco, co můžeme změřit moderními přístroji. Naměřili jsme 28 Kilohertzů. To znamená jediné, že jde o prehistorickou technologii.

labyrint-ravne-lecebne-komory

Léčebné komory

200 metru od východu, jsme objevili podzemní síň o rozloze 50 m2 a 4 metry vysokou. Tato podzemní síň má 8 vyústění. Je to zatím největší křižovatka, kam chodili stavitelé k velmi důležitému spojovacímu místu. Zaznamenali jsme, že na tomto místě se návštěvníci cítí velice dobře. Vypadá to, že zde funguje nějaký regenerační proces. Lidé, kteří sem přijdou s bolestmi hlavy, zjistí, že je bolest pryč. Stejně tak jako bolesti zad. Naměřili jsme zde vysokou koncentraci negativních iontů.

Jak víme, negativní ionty čistí naši krev a tělo, zabíjí viry a mikroby. Naměřená hodnota negativním iontů u vstupu do tunelu je 1 000 na kubický centimetr a tady je 43 000 iontů na kubický centimetr. To je 43 x větší hodnota než venku. Vypadá to, že zde někdo vytvořil podzemní léčebné zařízení.

ravne-tajemstvi

Skryté tajemství

Po mé levé ruce je jeden z bočních tunelů, jehož původní výška je 2,5 metru. Ale někdo sem dopravil hlínu, jíl, kamení a písek, aby postavil stěnu a tunel ukryl. Proč by sem někdo nosil stovky tun materiálu? Zdá se, že je zde ukryto velké tajemství, ne lidské kosti, cennosti, šperky nebo zlato.

Musí to být něco mnohem cennějšího, velkého. Co je víc důležitějšího, než zlato? Něco, čím můžeme ovládat svět.

Zdá se, že někdo nechtěl, abychom se dostali do pyramidy a zjistili, jaký zdroj energie tam je, čím můžeme vládnout světu. A to je technologie.

ravne-symboly

Neznámé písmo

Na těchto blocích můžeme vidět rytiny. Některé nám připomínají runové znaky. Runy jsou jedny z nejstarších světových písem. Objevili jsme zde 6 symbolů vyrytých do kamene. Původně byly bloky obaleny shluky slepence. To znamená, že místo je opravdu staré. Znamená to taky, že symboly jsou také hodně staré. Jejich stáří jde do tisíců a tisíců let zpátky do minulosti.

Těchto 7 symbolů není snadné rozluštit. Ale věřím, že jakmile najdeme další kamenné bloky se stejným písmem, dosáhneme konečného dešifrování a vysvětlení.

Jiří Matějka

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *